Η Δομή Απασχόλησης και Σταδιοδρομίας (ΔΑΣΤΑ) σε συνεργασία με τη Μονάδα Καινοτομίας και Επιχειρηματικότητας (ΜΟΚΕ) του ΤΕΙ Κρήτης προσκαλεί τους προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές όλων των τμημάτων του Ιδρύματος να λάβουν μέρος στον 2ο φοιτητικό Διαγωνισμό Καινοτομικών Επιχειρηματικών Ιδεών και Σχεδίων.
Τα έξι πρώτα σε σειρά κατάταξης επιχειρηματικά σχέδια θα βραβευθούν με έπαινο, ενώ όλοι οι συμμετέχοντες θα λάβουν βεβαίωση συμμετοχής. Επίσης μετά την ολοκλήρωση του διαγωνισμού τα βραβευθέντα σχέδια θα έχουν την δυνατότητα να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα της ΓΓΝΓ «κυψέλες επιχειρηματικότητας».
ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΠΕΔΙΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ
• Ανάπτυξη επιχειρήσεων που ενσωματώνουν και αξιοποιούν στην λειτουργία τους καινοτόμα συστήματα, προϊόντα και υπηρεσίες.
• Ανάπτυξη νέων επιχειρήσεων που στοχεύουν στην εξοικονόμηση ενέργειας και στην προστασία του περιβάλλοντος.
• Προώθηση της κοινωνικής επιχειρηματικότητας.
• Προώθηση του ηλεκτρονικού επιχειρείν
Προτάσεις συμμετοχής στο διαγωνισμό θα γίνονται δεκτές μέχρι 31/01/2013.
Περισσότερες πληοροφίες στα τηλέφωνα: 2810-379171 , 2810-379169 και στα e-mails galexaki@dasta.teicrete.gr, thomaidi@dasta.teicrete.gr
Connect with us