Η Μονάδα Επιχειρηματικότητας του Α.Τ.Ε.Ι. Θεσσαλονίκης διοργανώνει Συμπόσιο Επιχειρηματικότητας με θέμα “Επιχειρηματικότητα…Από την Θεωρία στην Πράξη”
Το συμπόσιο θα περιλαμβάνει και “Startup simulation entrepreneurs – XLX”
“Startup simulation entrepreneurs – XLX”(εκπαίδευση βιωματικού χαρακτήρα)
Το XLX είναι μορφή επιχειρησιακού παιγνίου, με στόχο σε σύντομο χρονικό διάστημα (4 ώρες) και σε ασφαλές εικονικό περιβάλλον να δείξει βιωματικά στους φοιτητές τη διαδικασία του accelerator program. Η διαδικασία θα πραγματοποιηθεί σε ομάδες συμμετεχόντων, που με τη βοήθεια καθοδηγητών και μεντόρων, θα σχεδιάσουν και θα “ολοκληρώσουν” μία επιχειρηματική ιδέα. Θα δημιουργηθούν 16 ομάδες ( σε 4 αίθουσες) που διαχειριζόμενες εικονικά χρήματα, θα προσλαμβάνουν συμβούλους, θα υλοποιούν προτάσεις, θα αξιολογούνται και στο τέλος θα διεκδικήσουν χρηματοδότηση από εικονικούς επενδυτές.
ΔΙΑΜΟΝΗ – ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ
ΟΣΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ, ΤΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ MEDITERRANEAN PALACE HOTEL ΚΑΙ Η ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΕΙΝΑΙ:
ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ 70 €
ΔΙΚΛΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ 80€
ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: 2310791480 (8:30 – 14:30)
Περισσότερες πληροφορίες
Connect with us