Ημερίδα με τίτλο «Καινοτόμα Οπωροφόρα» διοργανώνεται στις 14/12 από τη Σχολή Γεωπονικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας σε συνεργασία με το Εργαστήριο Δενδροκομίας του Τμήματος Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος.
Η ημερίδα διοργανώνεται στο πλαίσιο της συμπλήρωσης 10 ετών λειτουργίας του Τμήματος, μετά από την κατάτμηση του πρώην ενιαίου Τμήματος Γεωπονίας Φυτικής και Ζωικής Παραγωγής.
Δείτε το πρόγραμμα της ημερίδας εδώ
Connect with us