Εθελοντική αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί στο δεύτερο όροφο του Εντευκτήριου της Φιλοσοφικής του Ε.Κ.Π.Α. στις 5 και 6 Δεκεμβρίου από τις 11 π.μ. έως τις 4 μ.μ. Πρόκειται για μια πρωτοβουλία της φοιτητικής ομάδας εθελοντικής αιμοδοσίας του πανεπιστημίου Αθηνών, “Αιμοπετάλειο”. Οι μονάδες θα διατεθούν για τις ανάγκες των παιδιών του νοσοκομείου “Αγλαΐα Κυριακού” με τη συνεργασία του οποίου γίνεται και η εν λόγω δράση.
Connect with us