O Πανελλήνιος Σύνδεσμος Τυφλών (Περιφερειακή Ένωση Κεντρικής Μακεδονίας) θα πραγματοποιήσει τμήματα εκμάθησης γραφής και ανάγνωσης Braille.
Τα μαθήματα θα ξεκινήσουν τον Ιανουάριο 2013. Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων των ενδιαφερομένων να ενταχθούν στα προαναφερόμενα τμήματα θα διαρκέσει μέχρι και τις 31/12/2012 στα γραφεία μας στην Βασ. Όλγας 114 & Π. Συνδίκα στον τρίτο όροφο, ώρες 9.00π.μ. έως 3.00μ.μ.
Για οποιεσδήποτε πληροφορίες ή διευκρινήσεις μπορείτε να απευθύνεστε στο τηλέφωνο 2310-250111, εσωτερικό 114 ή 115 ή 116. Η επιτυχής ολοκλήρωση των μαθημάτων και της εξέτασης οδηγεί στην απόκτηση Κρατικής Πιστοποίησης.
Τμήματα Εκμάθησης Γραφής Braille
![brltab.gif](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2012/11/brltab.gif)
Connect with us