Η Φινλανδία χορηγεί υποτροφίες σε Έλληνες υπηκόους, κατόχους μεταπτυχιακού τίτλου, που ενδιαφέρονται για έρευνα ή διδακτορικές σπουδές στη Φινλανδία κατά το ακαδημαϊκό έτος 2013-2014.
Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν αιτήσεις απευθείας στην Πρεσβεία της Φινλανδίας στην Ελλάδα με βάση τις πληροφορίες που θα αντλήσουν από το site του φινλανδικού οργανισμού υποτροφιών:
Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.
Υποτροφίες της Φινλανδικής Κυβέρνησης
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2012/10/upotrofies_61.jpg)
Connect with us