Στις δικαστικές αίθουσες δίνεται η συνέχεια της αντιπαράθεσης που έχει ξεσπάσει μεταξύ της κυβέρνησης και των δημάρχων με τους εργαζόμενους στην καθαριότητα. Σήμερα στις 9 το πρωί η ΠΟΕ ΟΤΑ προγραμματίζει συγκέντρωση στα δικαστήρια της Ευελπίδων, όπου αναμένεται να συζητηθεί η προσφυγή του Δήμου Αθηναίων κατά της 48ωρης απεργίας των εργαζομένων.
Σε μία σκληρή ανακοίνωση της η ΠΟΕ ΟΤΑ χαρακτηρίζει «συνήγορο της κυβέρνησης» τον Δήμαρχο Αθηναίων και κάνει λόγο για «μία εντελώς παράνομη διαδικασία με τη οποία ζητάει να απαγορευτεί η συμμετοχή της ΠΟΕ ΟΤΑ και στη 48ωρη γενική απεργία της ΓΣΕΕ και ΑΔΕΔΥ στις 19 και 20 Οκτωβρίου».
Σήμερα η απόφαση για τα σκουπίδια
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/10/kados1.jpg)
Connect with us