Το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας θα διαθέσει 170 οπλίτες για την αποκομιδή των απορριμμάτων. Συγκεκριμένα, οι στρατιώτες αναμένεται να αναλάβουν να οδηγήσουν τα απορριμματοφόρα που μετέχουν στην αποκομιδή των σκουπιδιών, ενώ στο τραπέζι βρίσκεται η πρόταση ο στρατός να προσφέρει δικά του οχήματα.
Το θέμα έθεσε ο ίδιος ο Δήμαρχος Αθηναίων από νωρίς το πρωί. Ο Γ. Καμίνης, ανέφερε ότι «οι ιδιώτες που υπάρχουν δεν επαρκούν, καθώς κάθε ιδιωτικό απορριμματοφόρο μπορεί να μεταφέρει 1,2 τόνους απορρίμματα, ενώ το δημοτικό απορριμματοφόρο 8 τόνους» και τόνισε: «Το μόνο που απομένει είναι ο στρατός».
Βγάζουν τον στρατό στον δρόμο για τα σκουπίδια
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/10/126452523927_lrg.jpg)
Connect with us