Φοιτητές εισέβαλαν χθες στα κεντρικά γραφεία της Goldman Sachs στο Μιλάνο γράφοντας με κόκκινη μπογιά συνθήματα όπως «Δώστε μας λεφτά», ενώ ομάδα νεαρών επιτέθηκε και στο κτήριο της UniCredit πετώντας αυγά.
Οι δράσεις αυτές εντάσσονται στο γενικότερο κλίμα αγανάκτησης απέναντι στο παγκόσμιο χρηματοπιστωτικό σύστημα, που ξεκίνησε από τη Wall Street της Νέας Υόρκης.
Εισβολή φοιτητών στα γραφεία της Goldman Sachs στο Μιλάνο
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/10/10454396.jpg)
Connect with us