Το Πρόγραμμα Fulbright-Schuman εφαρμόζεται από την μικτή Επιτροπή  Εκπαιδευτικών Ανταλλαγών μεταξύ των Η.Π.Α., του Βελγίου και του Λουξεμβούργου και χρηματοδοτείται από κοινού από το Υπουργείο Εξωτερικών των ΗΠΑ και την Γενική Διεύθυνση για την Εκπαίδευση και τον Πολιτισμό της Ευρωπαϊκής Επιτροπής. Οι υποτροφίες αφορούν μόνον προγράμματα για τις σχέσεις Η.Π.Α.-Ε.Ε. ή για θέματα της Ε.Ε.
Για περισσότερες πληροφορίες μπείτε εδώ: ΦΟΙΤΗΤΙΚΑ
Υποτροφίες του Ιδρύματος Fulbright στο πλαίσιο του Προγράμματος Fulbright-Schuman για πολίτες της Ευρωπαϊκής Ένωσης
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/10/141-oi-ypotrofies-tou-iky-gia-to-2011-2012.jpg)
Connect with us