Σε ανοδικούς ρυθμούς κινείται όλο το φάσμα της τουριστικής δραστηριότητας στην Ελλάδα, δημιουργώντας νέα δεδομένα για τη νέα τουριστική χρονιά.
Σύμφωνα με τα στοιχεία από τα κύρια αεροδρόμια της χώρας, η κίνηση στο διάστημα Ιανουαρίου-Σεπτεμβρίου ήταν αυξημένη κατά 9,67% σε σχέση με πέρσι. Συγκεκριμένα, το φετινό 9μηνο μας επισκέφτηκαν 10.330.000 τουρίστες, ενώ στο αντίστοιχο διάστημα το 2010 οι ξένοι που επέλεξαν τη χώρα μας ήταν 911.536.
Αισιόδοξα τα μηνύματα για τον τουρισμό
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/10/airport.jpg)
Connect with us