Για το 2010 αυτός που κέρδισε τις γυναικείες καρδιές σύμφωνα με το περιοδικό «Glamour» είναι ο Robert Pattinson ενώ στη δεύτερη θέση βρίσκεται ο συμπρωταγωνιστής του στο «Twilight» Taylor Lautner αφήνοντας πίσω τους άλλους μεγάλους ηθοποιούς όπως ο Johnny Depp ο οποίος έπεσε στην τρίτη θέση.
Ακολουθούν ο David Beckham και ο Zac Efron, έκτος είναι ο Gerard Butler ενώ μέσα στην πρώτη δεκάδα βρίσκονται και οι Alexander Skaarsgard και Garrett Hedlund.
Ο Robert Pattinson ο πιο σέξι άντρας του κόσμου
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/10/newego_large_t_1581_83816497_type11885.jpg)
Connect with us