Ξεκίνησε με τη μορφή μεμονωμένων εκδηλώσεων διαμαρτυρίας κατά των μέτρων λιτότητας στις ευρωπαϊκές πρωτεύουσες και εξελίσσεται σε διεθνές κίνημα κατά του παγκόσμιου οικονομικού συστήματος.
Το επόμενο ραντεβού των «Αγανακτισμένων» έχει δοθεί για τις 15 Οκτωβρίου, oι εκδηλώσεις διαμαρτυρίας διοργανώνονται μέσω διαδικτύου σε όλο τον κόσμο από την Ευρώπη, έως τις Ηνωμένες Πολιτείες, την Αφρική ίσως και την Ασία.
Η αγανάκτηση εξαπλώνεται παντού..
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/10/aganaktismenoi-2221_0.jpg)
Connect with us