Ηλεκτρονικά θα πραγματοποιείται, από σήμερα 26/09/2011, η διαδικασία υποβολής αίτησης για το φοιτητικό πάσο. Αιτήσεις για νέο δελτίο ειδικού εισιτηρίου. Οι φοιτητές θα μπορούν να υποβάλλουν την ηλεκτρονική αίτηση καθ’όλη τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους 2011-12. Το ΠΑΣΟ θα βρίσκεται στο σημείο παράδοσης εντός πέντε εργάσιμων ημερών από την έγκριση της αίτησης του φοιτητή από τη Γραμματεία του οικείου Τμήματος.
Το ΠΑΣΟ θα παραμένει στο σημείο παράδοσης για δύο μήνες από την ημέρα της εκτύπωσής του και τη σχετική ειδοποίηση προς το φοιτητή. Σε περίπτωση που ο δικαιούχος δεν προσέλθει για την παραλαβή του ΠΑΣΟ εντός των δύο μηνών, η αίτησή του θα θεωρείται άκυρη. Εάν ο φοιτητής επιθυμεί να παραλάβει το ΠΑΣΟ μετά το πέρας των δύο μηνών, τότε υποβάλλει νέα αίτηση και ακολουθείται η διαδικασία από την αρχή.
ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΠΑΣΟ: Από σήμερα ηλεκτρονικά οι αιτήσεις
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/09/083d684d58af4b0299d8dae5a9e5000c_1.jpg)
Connect with us