Στον αγιασμό του Α’ δημοτικού σχολείου Αγίας Παρασκευής βρέθηκε η υπουργός Παιδείας, με αφορμή την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.
Μετά το τέλος της τελετής η κ. Διαμαντοπούλου δήλωσε, ότι είναι σημαντικό το γεγονός ότι οι εκπαιδευτικοί – δάσκαλοι και καθηγητές – είναι στις τάξεις τους.
Όσον αφορά στο θέμα της καθυστέρησης των βιβλίων, η υπουργός τόνισε, ότι υπουργείο, καθηγητές και δάσκαλοι προσπαθούν με διάφορους τρόπους να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα. Τέλος, πρέπει να αναφέρουμε ότι κάποιοι γονείς διαμαρτυρήθηκαν στην υπουργό για της ελλείψεις.
A.Διαμαντοπούλου: ”Με τη συνεργασία όλων θα αντιμετωπίσουμε τις δύσκολες μέρες”
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/09/20829.jpg)
Connect with us