Την Τρίτη 30/08, όλοι οι σπουδαστικοί σύλλογοι του Ανώτατου Τεχνολογικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος Αθηνάς, αποφάσισαν ομόφωνα τη κατάληψη του, μέχρι τη Τετάρτη 07/09, όπου και θα πραγματοποιηθούν γενικές συνελεύσεις σε όλους τους συλλόγους.
Μ’ αυτόν τον τρόπο θέλουν να εκφράσουν την αντίθεση τους στο νέο νόμο-πλαίσιο που υπερψηφίσθηκε στη Βουλή πριν από κάποιες μέρες για την ανωτάτη εκπαίδευση.
Κατάληψη στο Τ.Ε.Ι. Αθήνας
![](https://mystudentpass.gr/wp-content/uploads/2011/08/5d62fdb3d3ac2ca3ee070af006bb5c4b.jpg)
Connect with us